Menu


Etapy konkursu

- Etapy konkursu, Wszystkie

 

ETAP I

 

RODZAJ SZKOŁY  ZAGADNIENIE MIASTA/GODZINA  TERMIN
KLASA TRZECIA Obrazki do pobrania
(zakładka: mekja junior)
 Według planu zajęć, który należy przesłać na maila organizatora. 22.05.2017/ lub według planu klasy.
KLASA SZÓSTA  1. Przyimki czasu: in, at, on;
2. Przyimki miejsca: in, on, under, at, next to;
3. Zaimki pytające: what, who, where, when, how, which;
4. Zaimki dzierżawcze;
5. Nieregularna liczba mnoga rzeczowników;
– 17:00 – 18:00 Zbąszyń, Szczecin- 18:15 – 19:15 Zalasewie, Grodzisk Wlkp.  – 19:30 – 20:30 Poznań, Wolsztyn, 21:00 – 22:00 Belęcin 23.05.2017
I KLASA GIMNAZJUM 1. Czasy gramatyczne: Past continuous oraz Present perfect simple;
2. I tryb warunkowy; unless; tworzenie przysłówków.
– 16:00 – 17:00 Kleczew, Poznań, – 17:15 – 18:15 Sulechów, Szczecin
– 18:30 – 19:30 Zbąszyń, Wolsztyn- 19:45 – 20:45 Lwówek, Gorzów Wlkp.  21:00 -22:00 Belęcin, Dębowice
24.05.2017
II KLASA GIMNAZJUM 1. Czas gramatyczny: Past Simple, Past continuous; Present perfect simple oraz Present perfect continuous; – 16:00 – 17:00 Kleczew, Poznań,
– 17:15 – 18:15 Sulechów, Szczecin
– 18:30 – 19:30 Zbąszyń, Wolsztyn
– 19:45 – 20:45 Lwówek, Gorzów Wlkp.– 21:00 – 22:00 Zbrudzewie, Dębowice
25.05.2017
III KLASA GIMNAZJUM 1. Czasy gramatyczne: past simple, past continuous, present perfect oraz past perfect; – 17:00 – 18:00 Sulechów, Szczecin
– 18:15 – 19:15 Lwówek, Gorzów Wlkp
– 19:30 – 20:30 Zielona Góra
26.05.2017
I KLASA LICEUM Strona bierna z czasami: present simple, present continuous, past simple, past continuous, future simple, present perfect. – 17:00 – 18:00 1b, 1d Konin, Poznań- 18:05 – 19:05 1f, 1g Konin, Gorzów Wlkp– 19:10 – 20:10 Zbąszyń, Zielona Góra – 20:15 – 21:15 – Śrem, Szczecin  22.05.2017
II KLASA LICEUM Mowa zależna i następstwo czasów;  – 17:00 – 18:00 2d, 2g Konin, Poznań– 18:05 – 19:05 2h Konin, Gorzów Wlkp– 19:10 – 20:10 Zbąszyń, Zielona Góra – 20:15 – 21:15 – Śrem, Szczecin 23.05.2017

 

ETAP II

 

RODZAJ SZKOŁY  ZAGADNIENIE MIASTA/GODZINA  TERMIN
KLASA TRZECIA Obrazki do pobrania
(zakładka mekja junior).
Według planu zajęć. 29.05.2017 / lub według planu zajęć.
KLASA SZÓSTA 1. Przysłówki częstotliwości: sometimes, never, always, often, usually, seldom;
2. Present simple vs present continuous
– 17:00 – 18:00 Zbąszyń, Szczecin- 18:15 – 19:15 Zalasewie, Grodzisk Wlkp.  – 19:30 – 20:30 Poznań, Wolsztyn, 21:00 – 22:00 – Belęcin 30.05.2017
I KLASA GIMNAZJUM 1. Podstawowe „phrasal verbs” z „look, get, switch, turn, look, take, stand”;
2. II tryb warunkowy; unless; tworzenie przysłówków.
– 16:00 – 17:00 Kleczew, Poznań, – 17:15 – 18:15 Sulechów, Szczecin- 18:30 – 19:30 Zbąszyń, Wolsztyn- 19:45 – 20:45 Lwówek, Gorzów Wlkp., 21:00-22:00 Belęcin, Dębowice 31.05.2017
II KLASA GIMNAZJUM 1. Phrasal verbs z: break, put, turn, catch, cut, set, carry, make; run, come, go, fall, bring;
2. Zdania warunkowe ‘’I’’ oraz „II” typ;
– 16:00 – 17:00 Kleczew, Poznań,– 17:15 – 18:15 Sulechów, Szczecin- 18:30 – 19:30 Zbąszyń, Wolsztyn- 19:45 – 20:45 Lwówek, Gorzów Wlkp.– 21:00 – 22:00 Zbrudzewie, Dębowice 01.06.2017
III KLASA GIMNAZJUM 1. Czasowniki, po których stosowana jest forma gerund, infinitive lub bare infinitive;
2. Zdania warunkowe I, II oraz III typu;
– 17:00 – 18:00 Sulechów, Szczecin– 18:15 – 19:15 Lwówek, Gorzów Wlkp- 19:30 – 20:30 Zielona Góra 02.06.2017
I KLASA LICEUM 1. Czasy gramatyczne: present simple, present continuous, past simple, past continuous, present perfect
2. Różne sposoby wyrażania przyszłości;
– 17:00 – 18:00 1b, 1d Konin, Poznań– 18:05 – 19:05 1f, 1g Konin, Gorzów Wlkp- 19:10 – 20:10 Zbąszyń, Zielona Góra- 20:15 – 21:15 – Śrem, Szczecin 29.05.2017
II KLASA LICEUM 1. Zwrot: would rather, would prefer, had better, I wish;
2. So / such; too / enough;
3. Konstrukcje typu so do I, neither do I;
– 17:00 – 18:00 2d, 2g Konin, Poznań– 18:05 – 19:05 2h Konin, Gorzów Wlkp- 19:10 – 20:10 Zbąszyń, Zielona Góra- 20:15 – 21:15 – Śrem, Szczecin 30.05.2017

 

ETAP III

RODZAJ SZKOŁY ZAGADNIENIA MIASTA/GODZINA TERMIN
KLASA SZÓSTA – DOM
-SZKOŁA (PRZYBORY SZKOLNE, MEBLE, POMIESZCZENIA)
– ZAWODY I WYKONYWANE PRACE,
– CZĘŚCI CIAŁA LUDZI I ZWIERZĄT,
– UBRANIA 
 – 17:00 – 18:00 Zbąszyń, Szczecin– 18:15 – 19:15 Zalasewie, Grodzisk Wlkp.- 19:30 – 20:30 Poznań, Wolsztyn 21:00 – 22:00 Belęcin 05.06.2017
I KLASA GIMNAZJUM – KOMPUTERY I SPRZĘT ELEKTRONICZNY,
– WYGLĄD ZEWNĘTRZNY OSÓB, CECHY CHARAKTERU,
-ZDROWIE I CHOROBY 
– 16:00 – 17:00 Kleczew, Poznań,
– 17:15 – 18:15 Sulechów, Szczecin– 18:30 – 19:30 Zbąszyń, Wolsztyn- 19:45 – 20:45 Lwówek, Gorzów Wlkp. 21:00 – 22:00 Belęcin, Debowice
06.06.2017
II KLASA GIMNAZJUM – PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA,
— WAKACJE,
– ŚWIĘTA,
– ŚRODOWISKO 
– 16:00 – 17:00 Kleczew, Poznań,
– 17:15 – 18:15 Sulechów, Szczecin– 18:30 – 19:30 Zbąszyń, Wolsztyn- 19:45 – 20:45 Lwówek, Gorzów Wlkp.– 21:00 – 22:00 Zbrudzewie, Dębowice
07.06.2017
III KLASA GIMNAZJUM – KONFLIKTY I PROBLEMY SPOŁECZNE,
– ŚRODOWISKO,
– ŻYWNOŚĆ, 
– LUDZIE (CECHY OSOBOWOŚCI, WYGLĄD, ZAWODY)
– 17:00 – 18:00 Sulechów, Szczecin
– 18:15 – 19:15 Lwówek, Gorzów Wlkp– 19:30 – 20:30 Zielona Góra
08.06.2017
I KLASA LICEUM – CHOROBY
-ŚRODOWISKO
– KULTURA I POLITYKA 
– 17:00 – 18:00 1b, 1d Konin, Poznań
– 18:05 – 19:05 1f, 1g Konin, Gorzów Wlkp– 19:10 – 20:10 Zbąszyń, Zielona Góra- 20:15 – 21:15 – Śrem, Szczecin
06.06.2017
II KLASA LICEUM – ZAGADNIENIA DLA KLASY I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ ORAZ …
– SPORT
– RELIGIA
– 17:00 – 18:00 2d, 2g Konin, Poznań
– 18:05 – 19:05 2h Konin, Gorzów Wlkp– 19:10 – 20:10 Zbąszyń, Zielona Góra- 20:15 – 21:15 – Śrem, Szczecin
07.06.2017

 

FINAŁ

Przedstawiamy główne zagadnienie dla każdej klasy według rocznika. Każdy z Was musi powtórzyć sobie jak najwięcej słówek/zwrotów z danego obszaru leksykalnego.

KLASA


 

KLASA 3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 

FLASHCARDS (strona www)

KLASA 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ     SPORT
KLASA 1 GIMNAZJUM     TRAVELING
KLASA 2 GIMNAZJUM     HOME
KLASA 3 GIMNAZJUM     SHOPPING
KLASA 1 LICEUM     HEALTH
KLASA 2 LICEUM     CRIME & PUNISHMENT

Wzbogacajcie swoje słownictwo ! :).